rumianek logo

Program Czynnego Nadzoru nad Zakażeniami Szpitalnymi to nowoczesne narządzie kontroli zakażeń szpitalnych opartej na dowodach naukowych i wiedzy ekspertów, zgodny z wytycznymi i wymogami Europejskiego Centrum Kontroli Chorób, rekomendowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Kontrola zakażeń szpitalnych z wykorzystaniem Programu umożliwia optymalne, najbardziej efektywne monitorowania sytuacji epidemiologicznej szpitala, ocenę skuteczności działań prewencyjnych oraz wiarygodny benchmarking z innymi jednostkami.

Rekomendowany model jako nadzór:

- celowany pozwala wyodrębnić grupy pacjentów, których hospitalizacja wiąże się najwyższym ryzykiem wystąpienia zakażenia

- czynny pozwala na bieżąco monitorować sytuację epidemiologiczną, co umożliwia podjęcie natychmiastowych działań wygaszających potencjalne ogniska epidemiczne.

Proponowane rozwiązanie jest najbardziej efektywną ekonomicznie metodą kontroli.

Uczestnictwo w Programie gwarantuje współpracę z ekspertami Towarzystwa w aspekcie planowania, wdrażania i oceny kontroli nad zakażeniami w szpitalu, w szczególności indywidualnie uzgadniane z Zespołem Zakażeń Szpitalnych, dostosowane do lokalnych potrzeb szkolenia dla całego personelu medycznego jednostki.

Więcej informacji:
dr Anna Różańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 12 6336033